Terapia manualna w sporcie

Dzisiejszy sportowiec boryka się najczęściej z przeciążeniem układu ruchu spowodowanym intensywnym treningiem i przebytymi kontuzjami. Rola fizjoterapeuty ogranicza się często do masażu, celem rozluźnienia przeciążonych struktur. Zapomina się jednak o wywiadzie i dokładnym badaniu by wykluczyć niebezpieczeństwa podczas terapii.

Funkcjonalna diagnostyka terapeuty manualnego jest niezbędna w ocenie stanu zdrowia sportowca. Na podstawie tego można przygotować indywidualny program treningowy i przyspieszyć proces leczenia sportowca. Najlepiej zacząć od najmłodszych lat, by zapobiec przyszłym kontuzjom.

Aktualnie terapią manualną indywidualnie wspomagam treningi zawodników w motocrossie, piłce nożnej i piłce ręcznej.

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Terapia Manualna wg IFOMT

Metoda specjalistyczna oparta na koncepcji badania i leczenia dysfunkcji neuro-mięśniowo-szkieletowych człowieka. Wykorzystuje pasywne techniki mobilizacji jak również ćwiczenia poprawiające stabilizację i mobilność aparatu ruchowego.

Masaż Sportowy

Zadaniem tego masażu jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca po dużym wysiłku do stanu prawidłowego. Działanie masażu regeneracyjnego przewyższa 2-3 krotnie działanie biernego odpoczynku.

Kinesiology Taping

Plastrowanie dynamiczne:

  • zmniejsza ból i obrzęki
  • wspomaga pracę mięśni
  • stabilizuje stawy
  • redukuje zmęczenie mięśni